Ruční lymfatické masáže

images (9).jpg
images (8).jpg
MANUÁLNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ = LYMFODRENÁŽ

- je to velmi jemná masážní technika. Mírnými tahy, pomalými kruhovými hmaty a jemnými tlaky na kůži podle přesně stanovené metody se aktivují zakončení lymfatických cévek, které odvádějí mízu do sběrných lymfatických uzlin. Lymfatický systém funguje jako „kanalizace“ organismu. Sbírá toxiny a škodlivé látky a odvádí je přes žilní systém do ledvin, kde se močí definitivně vyloučí.
Rozdílem mezi klasickou masáží a lymfatickou je v tom, že při klasické masáži pracujeme se svalem, ale při lymfatické masáži pracujeme s lymfatickým systémem, který je ve škáře, tedy přímo pod pokožkou. Lymfatická masáž je tedy mnohem jemnější metodou.

Lymfatická masáž je detoxikační masáží, při které dochází ke zrychlení metabolismu a rychlejšímu odvádění škodlivin a toxinů z těla ven. Zvyšuje imunitu, pomáhá při celulitě, otoků nohou, křečových žil, při revmatismu, menstruačních bolestech, migrénách, napomáhá odtoku škodlivin z těla, detoxikuje a regeneruje organismus.
Masáž se doporučuje rovněž klientům po úspěšném ukončení onkologické léčby na pročištění organismu po chemoterapiích, dále také po různých těžkých zánětlivých a infekčních nemocech (např.zápalu plic, při špatných jaterních testech atd.) a rovněž také jako pročištění organizmu budoucích maminek před těhotenstvím, nebo také v případě, že má klientka problémy otěhotnět. Lymfatická masáž je pro klienta díky jemným hmatům nebolestivá, příjemná, relaxační, s velmi prospěšným efektem pro jeho zdraví.

Lymfodrenáž je vhodnou technikou před chirurgickými, ortopedickými, stomatologickými a púlastickými operacemi. Zajišťuje aktivitu lymfatického systému, prevenci pooperačních otoků, čímž vlastně zlepšuje a urychluje hojení ran a zmírňuje bolestivost pooperačních ran.

Důležité po lymfodrenáži: Pít, pít, pít! A to čistou neperlivou vodu.
V den, kdy se provádí lymfatická masáž, nemít žádnou fyzickou a pokud možno ani psychickou zátěž, a to zejména vzhledem k tomu, že po lymfatické masáži cca 80 % lidí cítí větší únavu díky nastartování detoxikačního procesu. Stává se však také u některých klientů, že se cítí po lymfatické masáži jako znovuzrození - rozproudění lymfy a zrychlení metabolizmu jím dodá hodně energie, síly, optimizmu. Je to velmi individuální záležitost.

Průběh masáže:
Nejprve se aktivují uzliny na krku a teprve poté se pokračuje drenáží těla nebo se jen zaměříme na určité části. Hmaty jsou přesné, což je výhoda manuální lymfodrenáže oproti přístrojové. Lymfa odvádí z tkání odpadní látky, proudí přes lymfatické uzliny a přefiltrovaná se vrací do krevního oběhu. Tato masáž má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek, proto ji lze doporučit všem.

Celková masáž trvá až 3 hodiny pokud se dělá pořádně a není odbytá čili se většinou zabývám partiemi klienta, které ho trápí....jako nejvíc z nás jsou to nohy a dále ruce....ale záleží vždy na problému individuálně.

Indikace: Kdy masáž provádíme:

-prevence před chřipkovým onemocněním
-při hormonální dysbalanci, pro ženy v přechodu, po porodu, před porodem-nohy
-nadměrné pocení, bušení srdce, tlaky na hrudi, nevolnost, zčervenání, nespavost

- Lymfedém primární: bércový vřed, lupenka, růže, vazivovatění kůže, znecitlivění části těla, zánět lícního nervu, migrény, artróza, artritida, zácpa

- Lymfedém sekundární: po operacích urazu je poškozen lymfatický systém a vzniká otok

-zkracuje období rekonvalescence
-obnovuje a napomáhá opět získat sílu svalů
-redukuje vrásky, celulitidu, jizvy, detoxikuje kůži
-cévní nedostatečnost, křečové žíly
-odstranění pocitu těžkých nohou, rehabilitace sportovců a pracovníků s vysokým zatížením nohou
-roztroušená skleroza

Kontraindikace: Kdy masáž neprovádíme:

-nádorové onemocnění
-akutní zánětlivé onemocnění
-otoky ledvinové, jaterní, od srdce
-zvýšená fce štítné žlázy (=hyperthyerosa)
-jaterní cirrhosa
-akutní bakteriální, virové onemocnění
-nejasné břišní obtíže-glaukom (zelený zákal)
-krvácivé znaménko, alergie, záněty žil, křeč.žíly, otevřené hnisavé rány, plísně
-hypotonie (=snížení sval.napětí)
-těhotenství, spastická zácpa, menstruace, nejasné bolesti břicha, zánět slepého střeva, ledvin. či střevní kolika
lymfa.jpg
KDY JSOU MASÁŽE VHODNÉ
Masáže jsou vhodné pro každého bez omezení věku a pohlaví. Masáže pomohou řešit problémy s bolestmi zad a končetin, nebo přinesou relaxaci a uvolnění každému, kdo se nechá hýčkat příjemnými pocity vyplývajícími z masáže. Masáže díky svým blahodárným účinkům poskytují regeneraci a celkovou relaxaci.
NEVHODNE:
Masáže by se měli vyvarovat lidé se záněty a virovým či nádorovým onemocněním, krečových žilách či těhotenství.
Pokud si nejste jisti, zda jsou pro vás masáže vhodné, neváhejte nás kontaktovat.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one